Turite klausimų? Susisiekite: info@aonesport.lt arba +370 612 98228

BCAA amino rūgštys

BCAA amino rūgštys

BCAA yra svarbios amino rūgštys. Tai reiškia, kad jos turi būti gaunamos per maistą. Atletai ir kultūristai pripažįsta maisto, turinčio BCAA, svarbą, nes BCAA gali padidinti baltymų sintezę ir sustabdyti raumenų baltymų irimą. BCAA yra greitai oksiduojamas treniruočių metu, todėl papildomas suvartojimas gali vaidinti svarbų vaidmenį išlaikant kūno masės prieaugį ir išsaugant raumenis.

BCAA kultūrizme:

1.  Apsauga nuo raumenų pažeidimo
2.  Liesos raumens masės didėjimas
3.  Riebalinio sluoksnio mažėjimas
4.  Jėgos padidėjimas

Funkcijos organizme:

1.  Žaliava baltymų sintezei raumenyse
2.  Žaliava energijai
3.  Prekursoriai kitų amino rūgščių gamybai tai: alanino ir glutamino
4.  Medžiagų apykaitos moduliatoriai
5.  Proteino stimuliacija raumenyse
6.  Slopina katabolizmą ir raumenų irimą
7.  Skatina insulino išsiskyrimą
8.  Skatina riebalų deginimą

BCAA yra vienos iš universaliausių amino rūgščių, todėl, kad organizme jos atlieka labai daug funkcijų. Tinkamiausias produktas laikantis sumažinto kaloringumo dietos, auginant liesą raumens masę, esant intensyvioms aerobinėms treniruotėms.

BCAA / energija

Pratimo metu vyksta BCAA amino rūgščių oksidacija, kad būtų išlaikoma energijos homeostazė konvertuojant į lengvai prieinamą šaltinį – gliukozę. Tyrimai parodė, kad sunkių treniruočių metu ir po jų, sportininko organizme žymiai sumažėja BCAA amino rūgščių koncentracija, ypač LEUCINO, tai iš karto organizme prasideda medžiagų apykaitos procesai, kuriais siekiama normalizuoti BCAA koncentraciją, tai yra, pradeda skaidyti raumens baltymus.

BCAA / baltymų sintezė raumenyse

Kaip žinote, kad BCAA sudaro trečdalį visų raumenų baltymų, todėl drąsiai galima sakyti, kad tai yra pagrindinės amino rūgštys raumenyse. Baltymas organizme yra sintetinamas tiktai tada, kai yra laisvųjų amino rūgščių, kitaip augimas yra stabdomas. Esant ramybės būsenoje užtenka vartoti proteino produktus (proteininis kokteilis), kuris palaipsniui absorbuojamas ir taip patenkina organizmo apykaitos poreikius. Taigi vartojant BCAA, kaip maisto papildą sportuojantiems sudaro puikias sąlygas neleisti ardyti raumens audinio treniruotės metu bei atstatyti raumenis po jos.

BCAA / glutamino prekursorius

Glutaminas atlieka svarbų vaidmenį organizme, kurio didžiausia koncentracija yra raumenyse bei kituose audiniuose. Atlieka svarbų reguliuojantį vaidmenį organizme visų tipų baltymų sintezėse.

Padidėjęs glutamino poreikis organizme treniruočių metu gali būti kompensuojamas BCAA amino rūgštimis, kurios konvertuojamos tiesiai į raumenis.

BCAA / riebalų deginimas

Papildas BCAA (amino rūgštys) stimuliuoja hormoną  leptiną. Leptinas – tai sudėtingas hormonas, kuris reguliuoja daugelį medžiagų apykaitos procesų, įskaitant kūno svorio, apetito, taip pat suvartojamų riebalų nusėdimą. Kai laikotės dietos (sumažinto kaloringumo ypač kalorijų riebalų) leptino koncentracija žymiai sumažėja mūsų kūne ir tas įtakoja apetito padidėjimą bei metabolizmo sulėtėjimą. Taip yra pradedamas saugoti likusios riebalinio sluoksnio atsargos.

Todėl dauguma sportuojantys ir besilaikantys labai griežtos dietos kūno svoris nesikeičia.

Leptino koncentraciją organizme galima pakelti vartojant BCAA amino rūgštis (ypač leucinas).

Taip Jūs apgaunate savo organizmą, kuris nebejaučia kalorijų trūkumo ir be perstojo eikvoja energiją iš Jūsų sukauptų kūne riebalų.

Dažniausiai užduodami klausimai:

Kada vartojamos BCAA amino rūgštys ?

Vartojamos norint pasiekti gerų rezultatų sporte bei asmenims jaučiantiems pastovų nuovargį raumenyse. Treniruočių dienomis ir ne treniruočių tik atitinkamomis dozėmis. Treniruočių dienomis pagrinde: prieš treniruotę, po treniruotės.

Ne treniruočių dienomis dozės mažesnės, bet dažnesnės. Po maisto 3 ar 4 kartus per dieną.

Kokiomis dozėmis vartojama BCAA amino rūgštys ?

Optimali dozė yra nuo 4 iki 8 gramų laikantis dietos ar auginant raumenų masę. Aišku, dozė yra paskiriama atsižvelgiant į kūno svorį bei amžių. Daugelis gamintojų gudrauja ir taip apgaudinėja vartotojus, pagamindami BCAA kapsulėmis/tabletėmis mažomis dozėmis, o kaina išlieka aukšta. Todėl visada pravartu pasiskaityti etiketę, nurodytą gamintojo dozuotę. BCAA vartojimas nėra apribotas, nėra daromi kursai. Nors pertraukas reikia daryti nuo absoliučiai visų maisto papildų vartojimo.

BCAA / su kuo galima kombinuoti?

Geriausia BCAA amino rūgštis kombinuoti su proteino kokteiliais, proteino angliavandenių mišiniais (vadinamais gaineriais), kreatino papildais.

Kas geriau, atskirai vartojimos BCAA ar jau paruošti gamintojo mišiniai ?

Aišku, tai kiekvieno sportininko reikalas bei pasirinkimas. Bet užduokite sau du klausimus:

Ar atitinka BCAA kiekis vienoje porcijoje kiek nurodo gamintojas?

Ir ar aš pakankamai gaunu BCAA iš šio mišinio, kad turėčiau gerus rezultatus ?

Kokios BCAA yra geriausios, jei visi gamintojai tvirtina, kad jų produktas yra vienintelis TOKS GERAS. Ir ar tabletėmis, ar kapsulėmis, ar milteliais, ar skystos formos ?

Faktas tas, kad reklama ne visada atitinka produkto kokybę. Kalbant apie produkto formą, man primtiniausia yra tabletėmis ir kapsulėmis, nes tai mažiausiai priemaišų turintys produktų formos bei patogiausia. Yra gamintojų, kurie parduota BCAA milteliais be jokių priemaišų, bet šių amino rūgščių skonis yra karstelėjęs, todėl geriausia maišyti su sultimis bei kitais produktais.

Ką rekomenduotume ?

Rekomenduotume išmėginti BCAA iš AONE nutrition firmos.

Tai patentuotos formulės receptas, kuris buvo sukurtas Hanoverio Vokietijos chemijos institute pagal Profesoriaus Daktaro Thomas Scheper ir Prof. Dr. H.C. Karl Schüger. Siekiant maksimaliai apsaugoti raumenis nuo katabolizmo bei maksimalaus įsisavinimo prieš fizinį krūvį ir po jo. 

Pargindinė žaliava iš kurios gaminamos AONE BCAA yra BETAMINAS – 92% grynumo produktas. Geriausiai ir greičiausiai įsisavinantis bei nesukeliantis žarnyno diskomforto, palyginus su paprastais baltymais, kaip kiaušinio baltymas, alaus mielės – natūralus B grupės vitaminų šaltinis.

Pagrindiniai veiksniai:

• tai pagrindinės amino rūgštys po fizinio krūvio nuo raumens pažeidimų

• kokybiškos raumens masės didėjimas

• greičio, ištvermės padidėjimas

• žymus jėgos padidėjimas

• raumenų apsauga laikantis dietos

• tabletėje 780 mg  BCAA (tab.1000 mg) santykiu 2:01:01 (Leucinas, izoliaucinas, valinas)

• produkto įsisavinimui gerinti patentuoti augalinės kilmės priedai GmbH Vokietija. Pantoteno rūgštis+Vitaminas B6.

Kodėl reikia vartoti amino rūgštis BCAA, nes jos atlieka ne vien raumens gerinimo funkcijas, bet jų trūkumas pasireiškia bendru kūno nuovargiu, stresais. Juk šie visi faktoriai įtakoja ne tik sporto rezultatus, bet ir darbingumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Scroll to Top