Turite klausimų? Susisiekite: info@aonesport.lt arba +370 612 98228

Kas yra baltymų kokteilis?

 

 

 

 

Kas yra baltymų kokteilis?

Yra daug klaidingų nuomonių apie baltymų kokteilius. Pirma: žmonės dažnai juos painioja su steroidais. Baltymų kokteiliai yra maisto papildai skirti papildyti Jūsų dienos mitybos racioną. Skirtingai nuo steroidų, jie neturi tiesioginės įtakos hormonams.

Kitas painiavos šaltinis yra  „Mass Gainer“ . Gaineris yra naudojamas greitesniam svorio augiminui, bet netokiam kokybiškam raumeniui. Jie paprastai turi daug paprastų angliavandenių, kad greičiau  patektų tiesiai į jūsų raumenis. Gaineris puikiai tarnauja po treniruotės, kai raumenų energijos kiekis yra ženkliai sumažėjęs, tačiau jeigu  jį naudosite netinkamu laiku (kaip daugelis daro) ir galutiniame rezultate turesite riebalų prieaugį.

Kurį baltymų kokteilį turėčiau pasirinkti?

Išrūgų baltymai yra labiausiai paplitę pasaulyje, nes juose yra visos devynios amino rūgštys, padedančios atstyti pažeistus raumenis po treniruočių.

Yra trys pagrindinės išrūgų baltymų rūšys : izoliatas, hidrolizatas ir koncentratas.

Izoliatas turi didžiausią baltymų kiekį 100 g, bei mažą kiekį laktozės. Izoliatas yra puikus pasirinkimas laikantis dietos, nes turi labai mažą angliavandenių ir riebalų kiekį.

Hidrolizatas yra labiausiai apdirbamas iš visų išrugų baltymų rūšių. Hidrolizatas yra gaminamas vykdant hidrolizės procesą, kurio metu ilgos baltymo grandinės suskyla į mažesnius peptidų fragmentus, todėl išrūgų baltymų hidrolizatas yra pasisavinamas ir suvirškinamas dar greičiau nei izoliatas. Savaime aišku, dėl tokio gamybos proceso, jo kaina yra didžiausia iš baltyminių produktų.

 

Koncentratas yra pigiausias variantas. Koncentratas – gaminamas vykdant švelnią filtraciją – ultrafiltraciją. Tokio apdirbimo metu, gaunamas produktas, turintis apie 70% – 80% baltymų, likusi dalis riebalai ir angliavandeniai. Toks apdirbimo metodas, leidžia išlaikyti naudingiausias peptidų frakcijas. Tokie peptidai (mažos baltymų sudedamosios dalys) atlieka įvairias būtinas organizmo funkcijas. Pavyzdžiui, išrūgų peptidai dalyvauja antioksidantinėje veikloje bei palaiko imuninę sistemą.

Didžioji dalis papildų gamintojų sujungia įvairias baltymų formas į vieną, tokiu būdu gaunate naudos iš kiekvienos išrūgų baltymų formos.

Kiek baltymų man iš tikrųjų reikia?

Negaunant pakankamo baltymų kiekio po sunkių treniruočių, jūsų raumenys neprogresuos taip kaip jūs norėtumėte.

Yra daug diskusijų, kiek idealiausia suvartoti baltymų kasdien. Kiekvienas žmogus turi žinoti savo organizmo konkretų baltymų poreikį. Tačiau rekomenduojama yra 2 g baltymų vienam kūno kilogramui per dieną. Tai reikštų, kad vidutiniškai žmogus,  sveriantis 80 kg., tūrėtų  suvartoti 160 g baltymų, norint vystyti savo raumenyną.

Vartojimas dvi vištienos krūtinėlės ir kepsnys per dieną skamba negazdinančiai. Bet toks maistas stipriai apkrauna jūsų skrandį (jau nekalbant apie jūsų piniginę). Taigi, baltymų kokteiliai iš dalies nėra griežtai būtini, bet norint sutaupyti savo laiką ir pinigus baltyminis kokteilis yra geriausias pasirinkimas.

Manau, svarbiausias dalykas yra suprasti, kad išrūgų baltymų  kokteiliai yra maisto papildas, nesitikėkite greitų rezultatų. Išrūgų baltymai yra puikus baltymų šaltinis, tačiau jis atlieka tą pačią funkciją kaip ir jūsų valgomas baltyminis maistas.

Išrūgų baltymus geriausia naudoti kaip papildomą baltymų  šaltinį prie jūsų visos dienos maisto racijono. Taip Jūs lengviau susirinksite reikiamą kiekį baltymų. Nepamirškite svarbiausio dalyko, kad jūsų baltymų poreikis priklauso nuo jūsų treniruočių intensyvumo ir gyvenimo pobūdžio.

 

Asmeniškai aš naudoju baltymų kokteilius. Dažniausiai vieną kokteilį suvartoju dienos metu, o kitą po treniruotės tiesiog dėl patogumo ir greitesnio atsitatymo. Baltyminiai kokteiliai yra naudingas, patogus sprendimas šiuolaikiniame gyvenime.  Jie nėra stebuklingi milteliai, kurie per naktį jūsų kūną pavers išskirtiniu. Sportas, tikslinga mityba, gerai subalansuoti papildai, padės jums pasiekti trokštamų rezultatų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Scroll to Top